Dlaczego dywan wełniany jest wart swojej ceny?

Jeszcze jakiś czas temu na dywan wełniany mogły sobie pozwolić jedynie osoby zamożne. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na jego zakup, przekonując się o wspaniałych właściwościach naturalnego materiału, jakim jest wełna. Dlaczego warto postawić na dywan wełniany?

Wełna jest materiałem w pełni naturalnym, więc ekologicznym i przyjaznym środowisku. Nie pozostaje to bez znaczenia dla każdego, komu losy naszej Ziemi nie są obojętne. Naturalne materiały cechują się przede wszystkim nieprawdopodobną trwałością i wytrzymałością. Taki dywan potrafi służyć przez wiele lat, nie tracą przy tym swojego pięknego wyglądu. Nie ulega także odkształceniom ani tym bardziej odbarwieniom od słonecznych promieni. Zakup wełnianego dywanu jest więc inwestycją na lata.

Kolejną zaletą dywanów wełnianych, przemawiającą za jego zakupem, jest termoizolacyjność. Wełna posiada umiejętność regulacji zarówno temperatury, jak i wilgotności. Latem chroni przed upałem, zimą przyjemnie ogrzewa. Kiedy jest wilgotno, pochłania nadmiar wilgoci, kiedy natomiast jest zbyt sucho – oddaję tę wilgoć do otoczenia. To wszystko sprawia, że wnętrze z dywanem wełnianym posiada przyjemny i korzystny dla zdrowia mikroklimat.

Czy wełniane dywany maja w ogóle jakiekolwiek wady? Niestety – tak. Jedną z nich jest cena. Dywany wełniane są o droższe od dywanów sztucznych. Cena sprawia, że zastanawiamy się nad sensem tej inwestycji, obawy są jednak niepotrzebne – taki dywan posiada właściwości, których nie znajdziemy w dywanach sztucznych, a poza tym, dywan wełniany będzie nam służył dłużej niż dywan syntetyczny.

Ograniczeniem w zastosowaniu dywanów wełnianych może być także alergia. Na to nie ma już rozwiązania. Alergicy, mający uczulenie na wełnę, rzeczywiście, powinni zrezygnować z zakupu wełnianego dywanu. Jednak oprócz alergii, trudno jest znaleźć jakiekolwiek przeciwwskazania do decyzji o zakupie takiego dywanu. Wełniane dywany są bardzo atrakcyjne wizualnie, oryginalne, stylowe, pasują do wszystkiego, zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych.