Dywan, który łatwo wyczyścisz

Czyszczenie dywanu jest czynnością nielubianą przez wiele pań domu. To przecież ciężka praca! Szczególnie w salonie, gdzie ryzyko zabrudzenia i poziom eksploatacji jest największy, zależy nam na tym, by dywan był jak najłatwiejszy w czyszczeniu.

Jaki model wybrać?

Obecnie na rynku triumfy święci kolekcja dywanów łatwoczyszczących marki Carpet Decor. Są one wykonane z takich materiałów, że szorowanie dywanu nie jest konieczne, by usunąć plamę czy zabrudzenie. Wystarczy tylko odsączyć rozlany płyn przy pomocy ręcznika papierowego, a następnie delikatnie nanieść kilka kropel wody na zabrudzenie. Już po kilku minutach z powodzeniem możemy usunąć plamę, przecierając ją jedynie kawałkiem papierowego ręcznika. Brzmi nierealnie, jednak to prawda.

Runo dywanów łatwoczyszczących Carpet Decor jest w specjalny sposób zaimpregnowanane, dzięki czemu nie pochłania wilgoci. Rozlany na dywan płyn nie wnika między włókna dywanu, pozwala się łatwo usunąć, bo zatrzymuje się na powierzchni dywanu.

Krótkie czy długie runo?

Jeżeli zależy nam na łatwym utrzymaniu w czystości, zdecydowanie powinniśmy brać pod uwagę dywany z niskim runem. Im wyższe jest runo, tym trudniej jest taki dywan odkurzyć i wyczyścić. Wszelkie okruchy z dywanu o wysokim runie muszą być usuwane na bieżąco, zanim wnikną głęboko pomiędzy jego włókna. Dlatego jeśli mamy w domu zwierzę, które gubi swoją sierść, raczej nie warto decydować się na dywan typu shaggy.

Stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości są dywany tworzone z materiałów naturalnych, np. dywany skórzane. Są one bardzo wytrzymałe, trwałe i solidnie wykonane. Dość łatwo jest zachować je w czystości i w niezmienionym wyglądzie przez wiele lat.

Czystość dywanu jest kwestią, o którą każdy z nas powinien dbać na co dzień. Wiadomo przecież, ile bakterii i roztoczy rozwija się pomiędzy włosiem dywanu. Czyszczenie dywanu jest dość uciążliwe, ale jego regularne odkurzanie nie zajmuje dużo czasu, a naprawdę bardzo poprawia czystość dywanu, a jednocześnie nasze samopoczucie.