Dywan okrągły – gdzie się najlepiej sprawdzi?

Dywany okrągłe nie są żadną nowością. Chociaż chętniej wybieramy modele w kształcie prostokąta czy kwadratu, bo utarło się przekonanie o łatwiejszym ustawieniu takiego dywanu w aranżacji. Okazuje się jednak, że dywan okrągły również może być dobrym rozwiązaniem i to do wielu różnych wnętrz.

Dywan okrągły świetnie sprawdzi się w salonie, zwłaszcza tym przestronnym. Umiejscowiony w samym centrum pokoju, doda mu ciekawego akcentu stylistycznego. Okrągłe kobierce najlepiej prezentują się w aranżacjach skandynawskich, rustykalnych czy klasycznych. Decydując się na okrągły dywan w salonie, warto zadbać o wprowadzenie do wnętrza choć jednego elementu o podobnym kształcie. Najlepiej, jeśli będzie to okrągły stół czy stolik kawowy. Uzyskamy w ten sposób harmonię i wrażenie wykończenia wnętrza. Warto jednak zachować umiar, by zaokrąglonych krawędzi nie było we wnętrzu zbyt dużo.

Dywan okrągły może stać się dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecka. Niewielka przestrzeń musi spełniać wiele różnych funkcji, a okrągły dywan jest ciekawym sposobem na pomysłowe wydzielenie strefy do zabawy czy do odpoczynku. Okrągły dywan może służyć jako miejsce do zabawy.

Mniej typowym sposobem zastosowania dywanu okrągłego jest umieszczenie go w łazience. Tutaj należy jednak wybierać odpowiednie dywany łatwe do utrzymania w czystości oraz odporne na kontakt z wodą. Trzeba też pamiętać, by dywan nie przeszkadzał w korzystaniu z mebli łazienkowych, uniemożliwiając np. ich swobodne otwieranie.

Dywan okrągły to ciekawe rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jeśli chcesz wprowadzić do wnętrza odrobinę nowości i nowego smaku, postaw na okrągły dywan, który od razu rzuci się w oczy każdemu. Na rynku dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych, wiele motywów i wzorów, które z łatwością dopasujesz do każdej aranżacji. Wszystko zależy więc od Twojego gustu i pomysłu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: