Dywan syntetyczny – zalety i korzyści

Decydując się na zakup dywanu, zastanawiamy się zazwyczaj, jaką opcję wybrać spośród dziesiątek dostępnych obecnie w sklepach. Musimy podjąć decyzję o tym, czy dywan ten ma być wełniany, czy może syntetyczny? Zastanówmy się, jakie zalety ma dywan syntetyczny i jakie korzyści wiążą się z jego zakupem.

Jedną z głównych zalet, które decydują o popularności dywanów syntetycznych jest przede wszystkim ich niższa w stosunku do dywanów wełnianych cena. Syntetyki produkowane są maszynowo, a więc cena jest znacznie bardziej przystępna. Na taki dywan może sobie pozwolić każdy. Na rynku dostępna jest cała gama kolorystyczna, przeróżne motywy i wzory – ogranicza nas więc jedynie nasza wyobraźnia.

Dzisiejsze dywany syntetyczne są znacznie bardziej wytrzymałe od tych nabywanych jeszcze kilkanaście lat temu. Zmieniły się technologie ich tkania, lepsza jest także jakość użytych do produkcji materiałów. Dzisiejsze syntetyki nie odkształcają się, nie blakną, zachowują swój piękny wygląd przez długi czas.

Syntetyczne dywany z polipropylenu i poliestru są bardzo odporne na zmiany temperatury, mogą więc mieć szerokie zastosowanie. Łatwo jest utrzymać je w czystości, a w przypadku wystąpienia zabrudzenia, zdecydowanie łatwo jest je wyczyścić, przywracając pierwotny blask.

Na dywany syntetyczne decydują się między innymi alergicy, którzy nie mogą pozwolić sobie na dywan wełniany. Syntetyki nie uczulają, nie powodują reakcji alergicznych nawet u wrażliwych osób. Świetnie sprawdzają się więc w pokoju dziecka. Dzisiejsze syntetyki pod wieloma względami przypominają naturalne materiały, stanowiąc ich doskonałą imitację. Są dobrym izolatorami, chronią przed zimnem, a także tłumią dźwięki.

Kupując dywan syntetyczny, możemy być pewni, że będzie to dobry wybór. Zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a zyskamy dywan wysokiej jakości, o ciekawym wyglądzie i atrakcyjnych właściwościach.