Dywan do wnętrza minimalistycznego

Styl minimalistyczny stał się niezwykle popularny w aranżacji naszych wnętrz. Mówiąc najprościej, styl ten zakłada, że mniej oznacza więcej. Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu dekoracji i dodatków, raczej tylko proste meble i nierzucające się w oczy barwy. Jaki dywan wybrać do takiego wnętrza?

Minimalizm kojarzy nam się ze stylem skandynawskim. Cechuje się on chłodnymi barwami, które jednak tworzą przytulny nastrój. Prym wiodą oczywiście szarości i pastele. We wnętrzu minimalistycznym doskonale sprawdzi się prosty dywan, w jednym odcieniu lub w wielu odcieniach szarości. Styl skandynawski przywodzi nam na myśl zimną Skandynawię, stąd też niedawny trend na dywany imitujące sploty wykonane na drutach. Wyglądają jak sweter i rzeczywiście na sam jego widok robi nam się cieplej.

Dywan we wnętrzu minimalistycznym może w zasadzie spełniać dwie funkcje aranżacyjne. Może ten styl podkreślać i uzupełniać, wtedy dywan będzie również prosty i stonowany. Może jednak być zestawiony na zasadzie kontrastu, wówczas może być zachowany w bardziej ekstrawaganckim kolorze przełamującym minimalizm. Często przecież spotykany wnętrza zachowane w szarościach i przełamane czerwonymi detalami. Takim detalem może być właśnie dywan i wtedy możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

We wnętrzu minimalistycznym doskonale sprawdzą się też dywany z delikatnymi motywami geometrycznymi, charakterystycznymi dla nurtu skandynawskiego. Na dywanach spotykamy też szlaczki, pasy, a także nawiązania do natury i przyrody. Ekologia jest przecież głównym założeniem skandynawskiego stylu. Doskonale sprawdzają się dywany wykonane z materiałów naturalnych, np. z wełny nowozelandzkiej. Najczęściej są to dywany monochromatyczne, nieprzesadzone, delikatne i nadające wnętrzu przytulności, stwarzające nastrój harmonii i piękna.

Styl minimalistyczny jest często stosowany zarówno w sypialniach, jak i w salonach i każdym innym pomieszczeniu. Dywany wybierane do tych wnętrz są często prawdziwą wisienką na torcie, podkreślającą całą stylistykę aranżacji.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Sklep Internetowy Dywany Witek.