Kompleksowy przewodnik po wyborze najlepszych dywanów dla dzieci

Dywan w pokoju dziecka jest nieodzownym elementem jego aranżacji. To właśnie na dywanie rozgrywają się najlepsze zabawy, tutaj maluch spędza większą część dnia. Wybór odpowiedniego dywanu do dziecięcego królestwa nie jest łatwy. Na co warto zwrócić uwagę? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Na początku warto zastanowić się, jakie funkcje powinny spełniać dywany w dziecięcym pokoju. Przede wszystkim, ma to być bezpieczna przestrzeń do zabawy. Co to znaczy „bezpieczna”? Przede wszystkim czysta, łatwa do czyszczenia, a do tego miękka i amortyzująca ewentualne upadki. Wybierając dywan, warto więc stawiać na modele z krótkim runem, które łatwo jest odkurzyć i wytrzepać. Poza tym, bardzo ważne jest, by dywan przylegał do podłogi, nie podwijał się i nie ślizgał. Aby unieruchomić dywan, wystarczy zastosować niedrogą matę antypoślizgową, która podniesie poziom bezpieczeństwa podczas zabawy.

Wybierając dywan do pokoju malucha, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Mimo, że do salonu czy sypialni wyjątkowo polecane są dywany wełniane, nie będą one dobrym wyborem do pokoju dziecka. Wełna nie jest odpowiednim wyborem ani dla dzieci, ani dla alergików. W dziecięcym pokoju zdecydowanie lepiej sprawdzą się materiały syntetyczne. Nie dość, że są one elastyczne i odporne na dziecięce zabawy, to są łatwiejsze do utrzymania w czystości. 

Jak widzisz, zakup dywanu do dziecięcego pokoju nie jest zadaniem łatwym. Warto zadbać o to, by wybór był trafny, bo dziecięcy pokój jest wyjątkowym wnętrzem w każdym domu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: