Piękne i wytrzymałe – dywany skórzane

Skóra kojarzy na się z luksusem i elegancją. W istocie tak właśnie jest, jednak dzisiaj na rynku pojawiło się mnóstwo modeli skórzanych dywanów, które są dostępne dla większej ilości klientów. Co właściwie wyróżnia dywany skórzane od tych tworzonych z materiałów sztucznych?

Tym, co wyróżnia dywany skórzane na tle dywanów sztucznych jest przede wszystkim ich absolutnie niezwykła wytrzymałość i trwałość. Bierze się ona z naturalnych materiałów najwyższej jakości,. Decydując się na taki dywan, mamy gwarancję najwyższej jakości i pełnego zadowolenia przez długie lata użytkowania.

Skóra kojarzy nam się zwykle z klasycznymi wnętrzami. Obecnie jednak dostępne są modele skórzanych dywanów, które świetnie komponują się z wnętrzem nowoczesnym. Często zachowane są w niezwykle modnych odcieniach szarości. Pasują w szczególności do minimalistycznych wnętrz. Dostępne są modele imitujące panele podłogowe, co też jest ciekawym elementem.

Nie od dziś wiadomo, że dywany skórzane najlepiej prezentują się w zestawieniu z drewnem, czy to drewnianą podłogą, czy też drewnianymi meblami. Nie brakuje jednak również innych zestawień, np. szary skórzany dywan z pastelowym różem da nam nieco romantyczny styl, który pokochają nastolatki.

Skórzane dywany są doskonałą propozycją zarówno do sypialni, jak i do pokoju. Szczególną popularnością cieszą się te w stylu vintage. Dywany skórzane w tej stylistyki posiadają dekoracyjne przetarcia, które imitować mają upływający nieubłaganie czas. Dobrze wyglądają we wnętrzach industrialnych, w szczególności w połączeniu z metalowymi akcesoriami.


Mimo, że dywany skórzane doczekały się wielu nowoczesnych odsłon, wciąż jednak nie brakuje miłośników klasycznych brązów i beżów. Dostępne są bardzo interesujące dywany w formie mozaiki z różnych odcieni brązu. Taki dywan doskonale będzie się prezentował w salonie urządzonym w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Dużym plusem takich dywanów jest łatwość w utrzymaniu go w czystości.